Přeskočit na obsah

Jediná rocková televize

ROCK NEWS 24

Novinky

Judas Priest mají venku zbrusu nové album Invincible Shield, se kterým se už 29. března ukážou v pražské O2 Aréně. Tam jim budou dělat společnost další dvě hudební legendy – Saxon a Uriah Heep. Aby toho nebylo málo, tak další možnost, kde můžeme Roba s jeho partou vidět je letošní jubilejní 20. ročník festivalu Masters of Rock.

Zbrusu nový materiál kapely Symphonity se na pultech obchodů objeví 5. dubna. Zachycuje živý záznam z jejich turné, které proběhlo ve společnosti kapely Rhapsody Of Fire. S celkovou stopáží více než dvou hodin bude zachycen jak na CD, tak DVD a ponese název Marco Polo Live In Europe.

Alice Cooper je dalším v řadě muzikantů, po kterých je pojmenovaná nějaká opravdová pozoruhodnost. Tentokrát se jedná o 190 miliónů let starou fosilii, která znázorňuje jistý druh mořského hadovitého červa. Ta dostala název Serpula alicecooperi a o její pojmenování se přičinil i přírodovědec Tomáš Kočím, kterému při zkoumání tohoto tvora hrál do uší právě samotný Alice.

Kultovní album ostravské heavymetalové legendy Citron s názvem Plní Energie se dočkalo speciální LP reedice. Vinyl je samozřejmě vybavený kvalitním zvukem, rekonstruovaným obalem, dobovými fotkami ale také kompletními texty.

Axel Rudi Pell tvrdě pracuje na svém dalším studiovém počinu, který bude jeho dvaadvacátý v pořadí. Risen Symbol ponese celkem 10 skladeb a bude k mání od 14. června. První singl by měl spatřit světlo světa už na začátku dubna.

Nesmrtelná skladba Smoke on the Water se dočkala nového videoklipu, který nabízí pohled na to, jak tato píseň v roce 1972 vznikla. Režie se chopil Dan Gibling s Lukem McDonnelem z Chiba Film, kteří se nechali slyšet, že všechny události, které se tehdy staly, chtěli vystihnout opravdu co nejpřesněji.


Podobné novinky

NOVINKA TÝDNE – DEF LEPPARD

Čau  rošťáci a rockové královny! Tento týden se vrátíme na začátek sedmdesátých let, protože o Novinku se starají Def Leppard a podle…

NOVINKA TÝDNE – DREAM EVIL

O další Novinku týdne se bude starat Švédská partička Dream Evil, která má venku svůj další studiový zářez. Ten nese celkem…

ROCK NEWS 71

Mongolská partička The HU vydává živák Mongolská partička The HU má aktuálně venku zbrusu nové album, které zachycuje jejich živé…